Pro koho je metoda Pilates hlavně určena

Když bychom si měli uvést, pro koho byla metoda Pilates vynalezena, tak zjistíme, že se jedná o cvičení, které je vhodné pro všechny osoby. Nezáleží na věku, pohlaví, ani ničem jiném. Pokud budete chtít, tak si touto metodou budete moci zacvičit, kdy a kde budete jen chtít.

Kromě toho, že Pilates cvičí obyčejní lidé, tak si tento druh cvičení oblíbili zejména třeba takoví atleti. Na protažení těla je toto cvičení úplně ideální. Jsou to právě třeba atleti, kteří potřebují tělo protáhnout až do extrémnějších poloh. Právě k tomu jim Pilates velmi dobře poslouží.

Další skupinou lidí, jež toto cvičení doslova uvítají s otevřenou náručí, jsou tanečníci. Ti také vystavují své tělo mnohdy nepřirozeným pohybům, které ale budou právě kvalitním protažením pomocí Pilates umírněny. Z dalších skupin jmenujme například gymnasty anebo dálkové běžce. Pomocí Pilates se klidně mohou rozcvičovat také plavci.

Pilates je velmi vhodnou cvičební metodou pro lidi, kteří potřebují regenerovat určité orgány svého těla. Jako velmi vhodné se jeví také pro astmatiky a osoby mající problémy s dýcháním. Při dechových potížích budete mít mnohdy problémy s běháním a jiným fyzicky náročným pohybem, ale Pilates vám rozhodně vadit nebude, ba naopak. Ostatně mnozí lékaři prokážou, že účinky Pilates jako regeneračního cvičení jsou nesporné.