Jak používat kinesio tape

Aktivně sportujete a při tréninku jste si natáhli sval? Trápí vás vyvrtnutý kotník, nebo bolestivý loket? Při všech těchto problémech vám může pomoci kinesio tape. Kinesio tape je elastická bavlněná páska, která se používá při speciální fyzioterapeutické technice – tzv. tejpování. Tejpování je velmi oblíbené jak mezi fyzioterapeuty, tak i mezi maséry a profesionálními sportovci. Tejpovat můžeme kotník, koleno, rameno, atd.
Asi nejčastěji se temtex kinesiologický tape aplikuje na koleno. Fixační tejp je nejčastěji používán především u chronické nestability v hlezenním kloubu. Technicky tento druh tejpování není příliš náročný. Dnes můžete online najít řadu videí, na kterých názorně uvidíte různé druhy tejpování. Nejlépe se tejpovat naučíte na kurzu tejpování, který vedou zkušení fyzioterapeuté.

Aby byl kinesio taping opravdu účinný, musíte jej provádět s kvalitní tejpovací páskou. Ta musí být elastická a zároveň pevná, nejlépe ze stoprocentní bavlny. Kvalitní tejpovací pásky si můžete objednat na www.kinesio-tape.cz. Najdete zde bohatou nabídku temtex kinesio tejpů (temtex cross tape, temtex tape classic i temtex tape turmaline) a další doplňky (nůžky, lepidla, odstraňovače tejpů).

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.