Co je základem Pilates?

Jako základ tohoto cvičení slouží několik dalších aktivit a pohybových cvičení. Patří mezi ně zejména jóga. Právě jóga hlásá spojení harmonie jak tělesné stránky, tak také stránky duševní. Ostatně již staří Řekové hlásali jednotu těla a duše v pověstném termínu kalokagathia.
Kdybychom si měli říct několik rozdílů mezi Pilates a jógou, tak u jógy je mnohem propracovanější práce s dechem. Jedná se také o mnohem více spirituálně zaměřené cvičení. Filosofie jógy je také mnohem propracovanější.
Pilates v podstatě sdružuje všemožné nám dobře známé cviky, které bychom mohli řadit do kategorie klasického rehabilitačního cvičení a také východních cviků. Právě toto cvičení je schopno vám pomoci mnohdy lépe než posilovací stroje.

2 komentáře to “Co je základem Pilates?”

  1. admin Says:

    Ja som už mala možnosť cvičenia pilates vyskúšať. Spočiatku som si myslela, že to bude nudné, po chvíli som zistila, že sa jedná o formu cvičenia, kedy sa preťahuje celé telo. Dôležité pri pilates sú cvičebné pomôcky, predovšetkým kvalitné cvičebné podložky. Tie má vo svojej ponuke rehasport.sk. Druhý deň po cvičení ma boleli svaly, o ktorých sjem ani nevedela, že ich mám. Super pretiahnutie celého tela.

  2. admin Says:

    Je pravda, že toto cvičení výrazně pomáhá na bolesti zad?Tvrdí to jedna má kamarádka, tak by mě zajímalo, jestli to tak opravdu je.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.