Archive for Listopad, 2009

Pilates

Středa, Listopad 18th, 2009

V poslední době se velmi často skloňuje slovo Pilates. Představuje cvičení, které hlásá, že se díky němu stává tělo a duše jedním celkem.

Než přejdeme k tomu, v čem spočívá této cvičební metoda, tak bychom si měli něco říct k samotnému názvu Pilates. Ten je odvozen od zakladatele tohoto druhu cvičení, který se jmenoval Joseph H. Pilates a žil v letech 1880- 1967).

Co zahrnuje metoda Pilates a v čem spočívá?

Úterý, Listopad 17th, 2009

Pilates je v podstatě programem, jehož součástí se stalo zhruba 500 různých aktivit vykonávaných na podložce. Cvičit můžete ale také klidně na koberci anebo jiném měkčím podkladě. Metoda Pilates se specializuje zejména na zvýšení ohebnosti celého těla a také na to, aby lidé byli schopni ovládat tělesné uvědomění.
Díky Pilates dochází u lidí, kteří se mu věnují, ke zlepšení dýchání, ke snížení okolních stresů a také k tomu, že člověk může více spát. Tím pádem je i mnohem odolnější a má větší výdrž. Lidé cvičící Pilates budou mít silné tělo, které bude vybaveno větším množstvím svalové hmoty. Celkovým výsledkem Pilates by měla být harmonicky rozvinutá osobnost. Tato cvičební metoda je starší než 100 let a rozvinula se v mnoha různých oborech a lidských činnostech.

Video Pilates

Pondělí, Listopad 16th, 2009

Co je základem Pilates?

Čtvrtek, Listopad 12th, 2009

Jako základ tohoto cvičení slouží několik dalších aktivit a pohybových cvičení. Patří mezi ně zejména jóga. Právě jóga hlásá spojení harmonie jak tělesné stránky, tak také stránky duševní. Ostatně již staří Řekové hlásali jednotu těla a duše v pověstném termínu kalokagathia.
Kdybychom si měli říct několik rozdílů mezi Pilates a jógou, tak u jógy je mnohem propracovanější práce s dechem. Jedná se také o mnohem více spirituálně zaměřené cvičení. Filosofie jógy je také mnohem propracovanější.
Pilates v podstatě sdružuje všemožné nám dobře známé cviky, které bychom mohli řadit do kategorie klasického rehabilitačního cvičení a také východních cviků. Právě toto cvičení je schopno vám pomoci mnohdy lépe než posilovací stroje.